Zajęcia w naszym klubie nastawione są na praktykę, na nabycie i wytrenowanie przekrojowych umiejętności walki wręcz pozwalające poradzić sobie w sytuacji zagrożenia w każdej płaszczyźnie – w stójce, w klinczu oraz parterze – poprzez nowoczesny w metodyce, kierunkowy trening rozwijający umiejętności bokserskie i zapaśnicze. Dopełnieniem treningu jest nauka prostych efektywnych technik samoobrony przed podstawowymi obchwytami, duszeniami. Dużą wagę przywiązujemy do ogólnego przygotowania motorycznego, siłowego, kondycyjnego, do wbudowania automatyki odruchów – są to fundamenty bez których nie ma możliwości poradzenia sobie w realnej sytuacji zagrożenia czy też uzyskania sukcesu na zawodach. Wraz ze wzrostem poziomu wytrenowania, odpowiednio ukierunkowanymi sparingami stopniowo zanika strach, panika – pojawia się samokontrola, pewność siebie i zaufanie do własnych umiejętności. Systematyczny trening rozłożony w czasie jest gwarancją sukcesu i satysfakcji.

     Trening dorosłych i zaawansowanych odbywa się w oparciu o program Vovinam Viet Vo Dao dla MMA, z uwzględnieniem technicznego bogactwa wietnamskich sztuk walki włącznie z nauką posługiwania się tradycyjnymi broniami. Trening dzieci i młodzieży prowadzony jest w oparciu o program The World Vovinam Viet Vo Dao Federation z elementami technik bokserskich, nożnych, ze szczególnym naciskiem na techniki chwytane – „grapplingowe”, zapaśnicze – co w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny kształtuje harmonijnie wszystkie cechy motoryczne.

       Uczestniczymy w zawodach, turniejach, stażach i seminariach zarówno Vovinam Viet Vo Dao jak i zewnętrznych – grapplingowych, ju-jitsu i innych sztuk walki – co daje możliwość skonfrontowania nabytych umiejętności, zebrania cennych doświadczeń, motywację do dalszej ciężkiej pracy.

                          Poniżej krótka charakterystyka Vovinam Viet Vo Dao.

Plakat 16 - 1 main  

VOVINAM VIET VO DAO

narodowa wietnamska sztuka walki zawierająca techniki walki wręcz, w stójce Song Dau, zapasach i parterze Vat, techniki strategi Chien Luoc, kontrataku Phan Don, posługiwania się bronią VU KHI(m.in. mieczem, kijem, nożem), nożnych Don Chan, podcięć Quet, rzutów Quang, walk układanych Song Luyen, samoobrony Tu Ve. Trening Vovinam Viet Vo Dao jest ukierunkowany na rywalizację sportową – nasz klub współpracuje z The Vovinam Viet Vo Dao World Federation z siedzibą Paryżu. Jest doskonałym systemem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży jak również szczególnie polecany dla osób zainteresowanych rywalizacją sportową, także na arenie międzynarodowej

Naczelna Zasada Vovinam Viet Vo Dao:

Być silnym aby być pożytecznym

Ukłon LE:

Stalowa ręka na łagodnym sercu

 Zajęcia prowadzone są w Wołominie

Treningi prowadzi VS Krzysztof Biaduń – „Cat Son”

 

 

 

logo vovinam

         

 

Logo Vo viet

 

 

VO VIET

modern Viet Vo Dao – sztuka walki stworzona przez Mistrza Phan Hoanga, nauczana w ramach Viet Chi World Organization, do której należy nasz klub. Nasi instruktorzy są bezpośrednimi uczniami Mistrza Phan Hoanga, wielkiego autorytetu wietnamskich sztuk walki. Vo Viet jest nauczane w ramach w ramach systemu Viet Chi – 8 dyscyplin m.in. Vo Viet, Viet Tai Chi – system gimnastyki zdrowotnej, Chi Vat – wietnamskie zapasy, Chi Kiem – miecz pokoju, Viet Khi Phap – techniki oddechowe w celu utrzymania i rozkwitu zdrowia. Vo Viet zawiera techniki walki w stójce Song Dau, techniki samoobrony, strategii i kontrataków – Don Luyen, techniki miecza Kiem, kija Bong Phap a także form Quyen.

Treningi tylko indywidualnie dla zaawansowanych prowadzi VS Krzysztof Biaduń

 

 

VOVIET VVD CLUB CAT SON Krzysztof Biadun

         

Serdecznie Zapraszamy !