Jesteśmy jednym z najstarszych klubów sztuk walki w Wołominie, nasza historia sięga lat 80-tych. Do 1999 roku działaliśmy w ramach TKKF Brzezina w Wołominie, później w ramach TKKF MOSKIT. W obecnej strukturze prawnej UKS po reorganizacji działamy od 2006 roku. Naszym flagowym kierunkiem są wietnamskie sztuki walki a w szczególności Vovinam Viet Vo Dao (niebieskie Vo Phuc). W obecnej formie programowej Vovinam VVD zostało, skodyfikowane przez Mistrza Nguyen Loc, w latach 1938-1948. który w tworzeniu systemu Vovinam oparł się na technikach z wietnamskich wielowiekowych tradycyjnych szkół sztuk walki z poszczególnych prowincji w Wietnamie, mających blisko pięcio tysiącletnią historię z których została wyciągnięta esencja. Vovinam Viet Vo Dao pośród innych sztuk walki wyróżnia jej przekrojowość: walka w stójce SONG DAU, walka zapaśnicza i w parterze VAT, samoobrona TU VE (KHOA GO), posługiwanie się różnego rodzaju broniami VU KHI oraz aspekt techniczny, tradycyjny jak formy QUYEN, czy też techniki strategii CHIEN LUOC i kontrataków PHAN DON. Jeżeli weźmiemy pod uwagę aspekt bojowy Vovinam, to jest to niewątpliwie formuła mieszana zbliżona do dzisiejszego MMA w sensie sportowym, choć znacznie bogatsza jeżeli chodzi o techniki użytkowe zabronione w rywalizacji sportowej. W ramach Vovinam Viet Vo Dao współpracujemy i realizujemy program The Vovinam Viet Vo Dao World Federation z siedzibą w Paryżu, przy merytorycznym wsparciu Mistrza Tran Nguyen Dao. Zajęcia Vovinam Viet Vo Dao prowadzone są w Wołominie. Drugim z naszych kierunków jest Vo Viet – modern Viet Vo Dao (czarne Vo Phuc). Ta sztuka walki jest nauczana w ramach systemu Viet Chi Dao – Mistrza Phan Hoanga – składającego się z 8 dyscyplin, m.in. Vo Viet, Viet Tai Chi (gimnastyka zdrowotna z elementami akupresury i akupunktury), Viet Chi Vat (nowoczesne zapasy), Viet Chi Kiem (miecz pokoju), Viet Khi Phap (techniki oddechowe i zdrowotne, w celu poprawy i utrzymania zdrowia). Nasz klub jest pełnoprawnym członkiem Viet Chi World Organization a nasi instruktorzy bezpośrednimi uczniami Mistrza Phan Hoanga.
           Nasz klub kilkakrotnie był organizatorem Mistrzostw Polski Vovinam Viet Vo Dao, zapasów wietnamskich Chi Vat. Wielokrotnie nasi zawodnicy i uczniowie brali udział w mistrzostwach, zawodach zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej uzyskując bardzo dobre wyniki, zdobywając tytuły indywidualnych mistrzów Polski w konkurencjach walk full contact, zapaśniczych oraz technicznych. Trzykrotnie nasz klub zajmował II miejsca w rywalizacji drużynowej mistrzostw Polski.
          Od 1999 roku klub prowadzi VS Krzysztof Biaduń, 4 Dang, bezpośredni uczeń nieżyjącego już Mistrza Sylwestra Zycha. Klub wychował kilku instruktorów i asystentów, m.in. HLV Zbigniew Siwerski – 3 Dang VVD/Vo Viet, Dariusz Maślany – Dai Den (czarny pas) VVD/Vo Viet, Marcin Bogucki – 1 Dang VVD/Vo Viet, Paweł Miszkurka – Dai Den VVD/Vo Viet, Grzegorz Radzki – Dai Den VVD, Robert Kabat Huyen Dai Nhat Vovinam Viet Vo Dao (asystent).
        Obecnie na bazie wieloletnich doświadczeń zajęcia w naszym klubie prowadzone są w oparciu o program ukierunkowany na wypracowanie odpowiedniej motoryki i odruchów adepta, na trening kontaktowy, nastawiony na praktykę – bo tylko można stać się skutecznym i obronić w sytuacji zagrożenia. W procesie nauki i szkolenia korzystamy z nowoczesnej metodyki treningowej wypracowanej przez naukę, także doświadczenia innych systemów i sztuk walki sprawdzone w konfrontacji sportowej, sytuacjach niebezpiecznych, czy zagrożenia. Wszystko to w maksymalnie bezpiecznej formule, stopniowo, płynnie wraz z postępami w treningu.

          Zapraszamy na treningi w naszym klubie – klub dysponuje doskonałą bazą sprzętową i treningową a przede wszystkim doświadczoną kadrą – naszymi piorytetami są bezpieczeństwo, efektywna nauka i Państwa satysfakcja w pokonywaniu własnych słabości, stałym postępie oraz nabywaniu nowych wspaniałych umiejętności na polu sztuk walki…